Drewniane schody dywanowe wewnątrz pomieszczeń

Schody dywanowe w nowoczesnym wnętrzu

W domu są niezbędne, ale spotkamy je też w dwupoziomowych mieszkaniach w blokach. Wykonanie schodów dywanowych z najwyższej klasy solidnego drewna, to zarówno wybór odpowiedniego rozwiązania, jak i prawidłowy montaż drewnianych schodów, w pełni odpowiadających koncepcji zagospodarowania wnętrza. Optymalnie dobrane, jak i ułożone stopnie stanowią często podstawę aranżacji całego wnętrza, prowadząc w górę i w dół.

Schody we wnętrzach na ogół wykonane są z metalu, betonu oraz drewna, gdzie często łączy się je z elementami szklanymi. Na przykład schody spiralne sprawdzą się bez wątpienia w mniejszych pomieszczeniach. Popularne obecnie schody dywanowe wyróżnia od konstrukcji tradycyjnych schodów brak zastosowanych policzków, czyli płyt lub belek nośnych. Stopnie oraz podstopnie mające w tym rozwiązaniu rolę konstrukcyjną, prezentują się wizualnie jak dywan, który został rozłożony na niewidocznych stopniach. Stały się niezwykle chętnie stosowane w pomieszczeniach nowoczesnych, ale też i we wnętrzach o niewielkim metrażu.

Dom piętrowy lub dwukondygnacyjne mieszkanie jest przestrzenią, w której schody są nam po prostu potrzebne. Nie ma tu znaczenia dokładna specyfika budynku, wystarczy, że posiada on co najmniej dwie kondygnacje. Schody są przecież niezbędne, żeby przemieszczać się z jednej na drugą. Dlatego pasują tam schody dywanowe. Brak policzków, to jest najbardziej wyróżniająca cecha tych schodów. Dzięki temu uzyskujemy minimalistyczny i elegancki wygląd. Rozwiązanie to przynosi na myśl wstęgę, która łączy ze sobą co najmniej dwie kondygnacje we wnętrzu. Płaszczyzna znajdująca się pod nimi nie jest niczym zabudowana, w ten sposób, z boku dostrzegamy jedynie ciekawy designersko zygzak.

Na korzyść drewnianych schodów przede wszystkim przemawia przytulny charakter, jakie tworzy zastosowanie we wnętrzu naturalnego surowca, czyli drewna. Ono ociepla wygląd całego pomieszczenia, tworzy ponadczasowy urok. Ponadto, drewniane schody bardzo dobrze komponują się z innymi materiałami wykorzystanymi w aranżacji budynku. Pasują do designu dowolnego wnętrza.

Nie bez znaczenia jest też naturalny i zdrowy charakter, jaki sobą wnosi rozwiązanie w postaci wewnętrznych schodów drewnianych. To ekologiczny materiał, optymalny dla kondycji człowieka oraz dla środowiska. Drewno jest miłe w dotyku, wydaje się ciepłe, dzięki czemu z przyjemnością stąpa się po nich nawet chodząc boso. Schody drewniane to rozwiązanie dla tych, którzy stawiają na wieloletnią trwałość, ponadczasowy design oraz ekologiczny charakter.

Wybrana konstrukcja oraz design schodów drewnianych ma znaczenie zarówno ze względu na estetykę całego obiektu budowlanego, jak też na bezpieczeństwo poruszania się po nim. Biorąc więc pod uwagę jakość i styl, nie możemy sobie pozwolić w tej kwestii na najmniejszy kompromis.

Schody drewniane to bardzo ważny element designu wnętrza, który powinien zostać odpowiednio zaprojektowany, przy uwzględnieniu geometrii klatki schodowej. Bo podstawowym zadaniem, jakie mają wewnętrzne schody w domu lub mieszkaniu, jest bezpieczny i wygodny pomost pomiędzy pomieszczeniami na istniejących poziomach.

Oferowane na rynku produkty są przygotowywane zgodnie z zamówieniem. Schody dywanowe mogą mieć konstrukcję prostą, zabiegową bądź też spiralną. Mogą posiadać stopnie wykonane z litego drewna, ale też z parkietu. Ich podstawowym zadaniem jest znoszenie odpowiedniego obciążenia oraz zapewnienie harmonijnego wyglądu we wnętrzu.

Jest to estetyczne rozwiązanie. Schody dywanowe są już w pierwszym kontakcie niezwykle eleganckie i dodają całemu wnętrzu nowoczesnego charakteru. Poza tym, są przestronne! Brak policzków powoduje, że schody wydają się bardziej szerokie. Są łatwe w utrzymaniu czystości. Gładka powierzchnia usprawnia i przyspiesza sprzątanie. Istnieje też ogromna możliwość indywidualizacji takiego rozwiązania. Schody dywanowe potrafią być bardzo często wykonane na wymiar oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

W ofercie profesjonalnych firm znajdziesz indywidualne, przygotowane pod potrzeby Klienta zastosowania, które zapewniają wszystkie oczekiwania stawiane schodom. Współcześni profesjonaliści od budowy i remontów pracują systemowo, dostarczając klientom z całej Polski zarówno całe drewniane podłogi, jak i nawiązujące do nich schody dywanowe. Dzięki temu schody i posadzka będą posiadać dokładnie ten sam kolor, jak też identyczne wykończenie powierzchni, przy zachowaniu tego samego stopnia połysku.

Dlatego korzystaj ze wsparcia specjalistów i zatroszcz się o to, by podłogi i drewniane schody spełniały zarówno optymalne normy techniczne, jak również oczekiwania. Co ciekawe, najczęściej schody dywanowe wykonane są z drewna, ale możliwe są również atrakcyjne połączenia stopni z innymi materiałami, takimi, jak szkło czy metal.

Od czego uzależniona jest cena schodów dywanowych?

Podstawowy elementem przy określaniu kosztów jest wymiar schodów drewnianych (stopień lub podstopień). Składa się on z wysokości, szerokości i długości całego rozwiązania. Przygotowując spersonalizowaną ofertę, firma podłogowa dobiera do konkretnego wymiaru określony rozmiar deski, czyli jej szerokość i długość. Na cenę ma również wpływ wskazany typ schodów. Klient musi wybrać, czy schody są proste czy zabiegowe, a może ze spocznikiem, czy też będą to schody atrakcyjnie kotwiczone w ścianie. Istotny jest też rodzaj drewna, na który składa się zarówno gatunek, jak i jego wykończenie powierzchni.

Schody drewniane są na tyle skomplikowanym rozwiązaniem, że często dochodzi do niezbędnych, dodatkowych prac, które zostaną przy nich wykonane. Klient podejmuje decyzję – czy gubimy fazę w schodach, czy tego nie robimy? Czy instalujemy punktowe oświetlenie, czy dla odmiany stosujemy listwę LED? Ze względów estetycznych należy też sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chowamy drewniany stopień w ścianie czy nie?

Dobierając schody drewniane musimy wiedzieć już wcześniej, czy trzeba będzie je odpowiednio wyrównać. Wiąże się to z faktem, że wysokość stopnia może być zróżnicowana. Zastosowane w rozwiązaniu stopnie posiadają inne wymiary, należy wtedy bezwzględnie wyrównać stopnie na etapie ich montażu.

Pamiętaj, że wybierając schody dywanowe do wnętrza należy spełnić wszelkie wymogi, stawiane przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Dbając o estetykę całego wykańczanego wnętrza, tego typu rozwiązanie łączy się często z montażem całej drewnianej podłogi. Wszystkie schody drewniane mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Na pewno sprawdzą się w każdym obiekcie, bez względu na to, czy to będzie domek jednorodzinny, ekskluzywny apartament lub też tradycyjna willa.

Beton dekoracyjny Budowane.pl Previous post Beton dekoracyjny w nowoczesnych pomieszczeniach
Żółta elewacja budynku wielorodzinnego Next post Elewacja i jej odpowiedni wybór dla budynku